Buğday çimi suyunun, çeşitli hastalıkların önlenmesi için kullanımı bilinmektedir. Buğday çimi suyu, doğanın en iyi ilaçlarından biri olduğu bilinmektedir. Sadece 30 mililitre dondurulmuş buğday çimi suyu (1 adet Smootox), günlük kullanım için yeterlidir.

60 mililitre Buğday çimi suyu (2 adet Smootox), beş kilo ham organik sebzenin içerdiği besin değerine sahiptir.

1. Şifa Kaynağıdır:

Buğday çimi suyu, A, B kompleksi, C, E, I ve K vitaminlerinin yanı sıra 90’ın üzerinde mineral içermektedir. Ayrıca protein açısından zengindir ve 17 çeşit amino asit içermektedir.

2. Sindirimi Kolaylaştırır:

Buğday çimi suyu, oldukça fazla sindirim enzimi içerir ve bu nedenle vücudun sindirim sürecine yardımcı olur.

3. Obezite:

Buğday çimi suyu, metabolizma ve kalsiyum seviyelerini düzenlemek için gerekli olan tiroit bezini uyarır.

4. Kan:

Buğday çimi, önemli bir kan yapıcı olan klorofil içerir. Klorofil molekülleri, oksijeni akciğerlerden vücudun geri kalanına naklinden sorumlu olan hemoglobini oluşturan moleküllere çok benzemektedir.

5. Detoks:

Yüksek miktarda klorofil, kandaki oksijen seviyelerini artırır, bu da detoks ve temizlemenin önemli bir parçasıdır. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Zararlı vücut atıklarının parçalanmasını katalize eden enzimleri harekete geçirir. Kolon ve karaciğeri temizler.

6. Hücre Dokuları:

Sıvı klorofil, hücre dokularını rafine eder ve yeniler.

7. Anti-Kanser:

Buğday çimindeki anti-bakteriyel özellikler, kan ve lenf hücrelerini arındırıcı etkisinin yanında, vücuttan zehirlerin atılmasını destekler.

Klorofil; kanserojenlere karşı diğer tüm gıdalardan daha güçlü korur. Yapılan bilimsel çalışmalarda, buğday çimi suyu, hücreleri güçlendirdiği, toksinleri nötralize ettiği ve kanserojen hücre ve dokuların detoksifıkasyonuyla kanserojen emilimini azalttığını gösteriyor. Vücudunuzu daha alkalize bir duruma getirir – hastalık ve hastalıkla savaşmanın önemli bir parçasıdır.

8. Cilt:

Buğday çimindeki özellikler cilt için ispatlanmış mucizelerdir.

Dahili Etkiler: Buğday çimi, vücudun detoksifikasyonuna izin verdiğinden, deride kopmalar daha azdır. Buğday çimi suyu, cildin ve cilt hücrelerinin erken yaşlanmasını önler. Buğday çimi suyu dengeli bir alkali durum oluşturduğundan, cilt açık ve parlak olur. Bazı çalışmalar ve deneyimler, uzun süre buğday çimi suyu içmenin yara izlerini ve kırışıklık izlerini azalttığını göstermektedir.

Dış Etkiler: Buğday çimleri doğrudan cilt yüzeyine uygulandığında, zararlı bakterilerle savaşarak iyice temizler. Güneş yanığı ve kızarıklığa bağlı kaşıntı ve cilt iltihaplanmasının giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda harika bir yüz maskesidir.

9. Saç:

Buğday çimi suyu içindeki antibakteriyel özelliklerinden dolayı, evde kendiniz yapabileceğiniz şampuan veya saç kremi için mükemmel bir bileşen oluşturmaktadır. En kısa ve kolay olanı ise; Kafa derinize buğday çimi suyu ile masaj yapın ve 15 dakika boyunca bekletin. Bu yöntem, kepek ve diğer sorunları gidermek için tercih edilmektedir.

10. Magnezyum:

Buğday çiminde bulunan yüksek seviyedeki magnezyum, kas ve sinir aktivitesi, enerji harcamaları, protein ve yağ sindirimi ve daha birçok biyolojik fonksiyona yardımcı olur.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.