Buğday Çimi Suyu’nun Gebelikte Sağladığı Faydalar:

Buğday çimi, hamilelikte vücudunuza hayati besinler sağlayan besleyici maddedir. İşte, hamilelikte buğday çimi suyu tüketmenin bazı olumlu yönleri:

1. Mineral ve Vitamin Kaynağı:

Buğday çimi potasyum, C vitamini, demir, kalsiyum, riboflavin ve magnezyum gibi hayati besinleri içerir.
Tüm bu faydalı mikro besinler, sağlıklı fetal büyümeye yardımcı olur.

2. Hemoglobini Artırır:

Buğday çimi, vücudunuzdaki hemoglobin üretim oranını arttırır.
Hamilelik sırasında, sıklıkla kansızlığa neden olabilecek hemoglobin dalgalanmaları olabilir. Bu durumun üstesinden gelmek için günlük olarak bir bardak taze buğday çimi suyu içebilirsiniz.

3. Vücudu Arındırır:

Buğday çimi içerisindeki antioksidanlar vücudunuzu serbest radikal aktivitelerden ve istenmeyen hücre hasarlarından korur.

4. Sindirim Sorunlarını Tedavi Eder:

Hamilelik sırasında, genellikle ishal, kabızlık veya şişkinlik gibi sindirim sorunları yaşayabilirsiniz. Buğday çimi suyu bu sorunları hafifletir. Selüloz içeriği yiyecekleri sindirir ve kolonu temiz tutar. Buğday çimi zengin bir diyet lifi kaynağıdır ve bağırsak hareketlerinizi düzenler. Midenizdeki aşırı mide asidi üretimi, mide zarınızı tahriş edebilecek asit seviyesini tetikleyebilir. Buğday çimi alkali yapısı asidik etkileri geçersiz kılar ve mide asitliğinden rahatlama sağlar.

5. Hızla Yaraları İyileştirir:

Buğday çimi düzenli olarak tüketilmesi, kesiklerin ve yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Yaralardan veya ülseratif kolitten muzdaripseniz, buğday çimi iyileşme sürecinizi arttırır.

6. Anti-Mikrobiyal Özellikler:

Araştırmacılar, buğday çimi suyunun güçlü antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu ve midenizde bulunan zararlı mikropları yok ettiği gözlemlenmiştir.

7. Kan Dolaşımını Uyarır:

Buğday çimi, kanınızdaki oksijen miktarını artırma ve kan dolaşımını uyarma özelliğine sahiptir

8. Radyasyonla Savaşır:

Buğday çiminin sahip olduğu klorofil, vücudunuzun radyasyonun zararlı etkileriyle savaşmasına yardımcı olur.
Radyasyon veya kemoterapi gören kanser hastaları, tedavi rejimleri süresince düzenli olarak buğday çimi suyu tüketmelidir.
Klorofil diş çürümelerini önlemeye yardımcı olur, saçınızı sağlıklı tutar, hipertansiyon riskini azaltır ve kan şekeri seviyesini korur.

9. Cildi temizler:

Hamilelikte cildiniz matlaşır ve cildinizin parlamasını kaybedersiniz.
Buğday çiminin gençleştirici etkileri cildinizin temizlenmesine yardımcı olur ve istenmeyen ölü cilt hücrelerini atar.

 

Simge Organik, Smootox Buğday yada Arpa Çimi suyuna sahip olmak yada sevdiklerinize hediye etmek için mağazamızı ziyaret edebilir yada aşağıdan istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.