Buğday çimi Suyu, Klorofil’in en iyi kaynaklarından biridir.

Buğday çimi etkili bir iyileştiricidir, çünkü bu bilinen tüm mineral ve A, B ve C kompleks vitaminleri ile E, I ve K vitaminlerini içerir. Ayrıca protein açısından oldukça zengindir.

Buğday çimi suyu, önemli bir kan yapıcı olan klorofil içerir (% 70 civarı). Klorofil molekülleri, hemoglobin oluşturmak üzere protein ile birleşen pigment olan hemin molekülüne çok benzer. En önemli fark klorofilin magnezyum, hemoglobin demir içermektedir. Bu iki maddenin moleküler yapısı diğer tüm açılardan hemen hemen aynıdır.

Klorofil, olgun kırmızı kan hücrelerinde bulunan bakır içeren bir enzim olan süper oksit dismutaz enzimlerini içerir. Bu enzim, vücuttaki süperoksit radikallerini daha yönetilebilir bir forma dönüştürerek yaşlanmayı yavaşlatmaya yardımcı olur.

Klorofil , ışığın ilk ürünüdür ve bu nedenle, diğer gıdalardan daha fazla ışık enerjisi içerir.

Buğday çimi suyu ham klorofil içerir ve yan etkileri olmayan bir kolon implantı olarak alınabilir. Buna ek olarak, bilim adamları hayvanlara veya insanlara verdiklerinde, buğday çimlerinin yan etkilerini bulamamışlardır.

Bilim, klorofilin düşmanca bakterilerin büyümesini ve gelişimini durdurduğunu kanıtlamıştır.

Klorofil, antibakteriyeldir. Vücudun içinde ve dışında doğal şifacılar olarak kullanılabilir.

Birçok bitkiden klorofil ekstrakte edilebilir, ancak buğday çimi, ihtiyaç duyulan 100’den fazla elemente sahiptir.

Sıvı klorofil, dokuya girme kabiliyetine sahiptir.

Doktor R. Redpath ve JC Davis, sinüslere eklenen klorofil paketlerinin kuruma etkisine sahip olduğunu, tıkanıklığın temizlendiğini ve hemen rahatlama sağladığını keşfetti. Soğuk algınlığı 24 saat içinde temizlendi.

Sıvı klorofil, ilaçların kalıntılarını vücuttan atar.

Klorofil, vücuttaki toksinleri etkisiz hale getirir.

Karaciğeri arındırmaya yardımcı olur .

Klorofil, kan şekeri sorunlarını iyileştirir .

American Journal of Surgery (1940), Benjamin Gruskin, MD, antiseptik faydaları için klorofil önermektedir. Makale, kötü kokuları gidermek, Strep enfeksiyonlarını nötralize etmek, yaraları iyileştirmek, cilt tedavisini hızlandırmak, kronik sinüzit tedavisinde hızlanmak, kronik iç kulak iltihabı ve enfeksiyonunu atlamak, varikoz damarlarını azaltmak ve bacak ülserlerini iyileştirmek, ortadan kaldırmak üzere klorofil için klinik kullanımları önermektedir. İmpetigo ve diğer kabarcık patlamaları, rektum yaralarının iyileştirilmesi, uterus serviksinin iltihaplanmasını tedavi eder.

Dr Birscher, (Araştırmacı bilim adamı), klorofil için; konsantre güneş gücüdür. Klorofil, kalbin işlevini artırır, damar sistemini, bağırsakları, rahim ve akciğerleri olumlu yönde etkilediğinden bahsetmiştir.

Buğday çimi suyu, klorofil içeren tüm yeşil bitkiler gibi oksijen bakımından zengindir. Bu fayda, beynin ve tüm vücut dokularının yüksek oksijenli ortamda en iyi seviyede çalışmasını sağlar.

Hem laboratuar hayvanlarının, hem de insanların büyümesini ve gelişimini sürdürecek, vitamin ve mineral bakımından eksiksiz bir besindir.

Buğday çimi suyu, diğer meyve ve sebzelere kıyasla üstün bir detoksifikasyon maddesidir.

Klorofildeki yüksek magnezyum içeriği, seks hormonlarını yenileyen enzimleri oluşturur.

Buğday çimi suyu sivilceleri iyileştirir ve yedi sekiz ay boyunca kullanıldıktan sonra yara izlerini tamamen kaldırmaya yardımcı olur.

Buğday çimi suyu, vücutta bir deterjan görevi görür ve vücut deodorantı olarak kullanılabilir.

Ağızda 5 dakika boyunca tutulan buğday çimi suyu, diş ağrısını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Egzama veya sedef hastalığı gibi deri problemleri için buğday çimi suyu tüketin.

Buğday çimi suyu , saçların grileşmesini önlemeye yardımcı olur .

Buğday çimi suyu sindirimi iyileştirir.

Buğday çimi suyu, mükemmel bir cilt temizleyicidir ve deriden absorbe edilebilir. Dökün çim suyunu ılık su dolu bir küvetin içine, 15 ila 20 dakika boyunca bekleyin. Soğuk su ile durulanın.

Buğday çimi suyu artriti iyileştirir. Sargı bezi yada havluyu buğday çimi suyu ile ıslatın ve etkilenen bölgeye yerleştirin, plastik torbayla örtün.

Minör göz tahrişi için, 15-30 saniye boyunca göz kapağında süzülmüş Buğday çimi suyu uygulayın.

30 mililitre buğday çimi suyunu kafa derisinize masaj yaparak uygulayın. Kepekten arındırmaya yardımcı olmak için 15 dakika bekleyin.

Buğday çimi suyu birçok kadınsı komplikasyon için boya olarak kullanılabilir.

Buğday çimi suyu, kabızlık için ve barsaklar için mükemmeldir, çünkü magnezyum içerir.

Buğday çimi suyu, yüksek tansiyonu düşürür ve kılcal damarları güçlendirir.

Buğday çimi suyu, her türlü kan hastalığı için mükemmel çözümdür.

Buğday çimi, glutensizdir. Çünkü tahıl formlarından önce kesilir.

Dr. Earp Thomas, “Buğday, tahıl gıdalarının kralı” der. Yıkama suyunda kullanıldığında yüz ve ellere yumuşaklık kazandırır. Banyoda rahatlatıcıdır. Kanamayı durdurur, kaşıntıyı hafifletir. Yara ve sivilcelerin iyileşmesine yardımcı olur. Dr. Thomas ayrıca, ilaçlarla kirlenen meyve ve sebzelerin yıkama suyunda kullanılan Buğday çimi ile iyice temizlendiğini keşfetti.

Ve son olarak – buğday çimi suyu tüketerek, maneviyatta bir artış hisseder ve genel olarak iyi olma hissi yaşarsınız.

Leave A Comment

You must be logged in to post a comment.