Böbrek Sağlığı ve Buğday Çimi Suyu İlişkisi

Böbrek bozukluğu olan hastaların çoğunun endokrin bezleri ile ilgili bir sorunu vardır. Ayrıca azaltılmış kırmızı kan hücrelerinden de muzdariptirler.

Böbreklerimiz, vücudumuzdaki ilk ve en önemli detoks merkezi olarak hizmet eder. Sadece kirleri filtre edemez, aynı zamanda sıvı dengesini korumak için akışkan bileşeninden atık ürünleri dışarı aktarır. Böbrekler, tüm fazlalıkları, su ve zehirli materyalleri vücudumuzdan atılması için görevlidir. Böbreklerinizin aniden herhangibir nedenle çalışmadığını düşünün. Bu, vücudunuzun atıkları atamayacağı ve yığılmaya başlayacağı anlamına gelir. Ve bu sebep ne olacak? Böbrek taşı!

Böbrek taşlarının, nüfusumuzun yüzde 10’unu etkileyebileceğini biliyor musunuz? Yaşınız ilerledikçe böbrek rahatsızlığı riski daha sık görülmektedir. Böbrek taşları ağrılıdır ve tıbbi tedavi başlamış olsa bile haftalarca sürebilir. Bu taşlar, sodyum, kalsiyum ve ürik asit gibi maddelerin birikimine bağlı olarak oluşur. Az miktarda su tüketilmesi, minerallerin dengesizliği, böbrek taşlarının oluşumuna neden olabilir.

Bunu nasıl teşhis edebilirsin? Uygun bir analiz için, bir doktora danışmak ve birkaç testten geçmek en iyisidir. Bazen böbrek taşları asemptomatiktir, bazı durumlarda ise bulantı, sık idrara çıkma, kusma ve çok fazla terlemeye neden olabilirler.

Böbrek taşlarını doğal olarak tedavi etmek için başvurabileceğiniz çok sayıda geleneksel ürünler vardır.

Bunlardan biri ve en önemlilerinden; Buğday çimi suyu

Böbrek taşları dahil her türlü böbrek hastalığının tedavisi için buğday çimi suyu faydalıdır. Buğday çimi suyu pek çok besin maddesi ile doludur ve sağlıklı yaşamak için kullanılmalıdır. Buğday çimi suyu, böbrek taşlarının geçmesi için idrar akışını arttırır. Ayrıca böbrekleri temizlemeye yardımcı olan hayati besinler içerir.

Buğday çiminin sahip olduğu klorofilde; A, C, B Vitaminleri ve ayrıca kalsiyum, magnezyum, kükürt, çinko vb. mineraller bulunur. Vücuttaki toksinler nötralize edilir ve böbrek taşlarından kurtulursunuz. Klorofil ayrıca akciğer ve kalbin işleyişini destekler. Buğday çimi kandaki hemoglobinin arttırılmasına yardımcı olur. Bu böbreklerdeki kan ve oksijen arzının artmasına yol açar.

Bir cevap yazın

×
Product added to cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.