Simge Organik, Edirne iline bağlı Uzunköprü ilçesinde yer almaktadır.

Firmamızda, Smootox markasıyla, 2017 yılının Haziran ayında, sebze ve meyve suyu üretimine başladık. Organik Sertifikalı Buğday tohumları kullanarak, Topraksız Tarımda Buğday Çimi Suyu üretimi yapmaktayız.

Çiftçilik ve Hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ailenin kızı olan Simge Okan, aileden gelen 30 yılı aşkın deneyimi, teknoloji ile harmanlamıştır. Uzun yıllar araştırarak, bilimsel bir çok makale okuyup, bizzat deneyimleyerek, evinde kendi yapıp, kendi kullanmıştır. Bunların sonucunda; hayat kalitesinin arttığını, kendini daha dinç ve sağlıklı hissettiğini gözlemlemiştir. Bu deneyimlerini de sizlerle, sağlıklı beslenmek isteyen herkes ile paylaşmak isteyerek böyle bir yola çıkmıştır.

Buğday çimi üretimi; hidroponik sistemdir. Hidroponik sistem, topraksız tarım uygulamasıdır. Topraklı tarım ise tarlada yapılan uygulamadır. Hidroponik sistemimizde kontrollü tarım uygulaması yapılmaktadır. Üretimin tüm safhalarında bizzat kendimiz ilgileniyoruz ve hiçbir şekilde kimyasal gübre yada yaprak gübresi gibi güçlendirici vs kullanmıyoruz. Son ürünümüz olan buğday çimi suyu, özel ekipmanlar ile mineral kaybı olmadan sıkımı yapılıp, paketlenip anında dondurulmaktadır.

Üretimde; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ ndan onaylı tohumlar kullanılmaktadır. Smootox Buğday Çimi Suları, yine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ ndan onaylı işletme olan Özge Plastik ürünleri kullanmaktadır.

Kapasitemiz yıllık 7 tondur.

Her yeni gün, daha iyi bir ürüne nasıl kavuşabiliriz’in peşine düştük ve bize bu yolda, Trakya Üniversitesi, Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi eşlik ediyor. Bütün analizlerimizi burada yaptırıyoruz.

Ürün gamımızı çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda yakın bir zamanda %100 Türk Malı ve Ülkemizde bir ilk olacak ürünü sizlere sunacağız.

Yenilenmeye ve güncellemeye devam ediyoruz.